1 Липня, 2025

Зарплати (грошове забезпечення) військових із 1 липня 2025-го не зміняться. Зарплати військових можуть змінитись в тому випадку, якщо в діючий бюджет України народні депутати внесуть зміни. 

Як йдеться в Законі “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей” і Постанові Кабінету міністрів № 168, розмір додаткових грошових виплат на місяць для військовослужбовців становить:

  • 30 тис. грн для тих, хто здійснює бойові (спеціальні) завдання у період забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ. 
  • 50 тис. грн для військових, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органів військового управління, штабів і командування, що здійснюють оперативне управління підрозділами;
  • 100 тис. грн для військових, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва. Також надбавка передбачена для тих, хто потрапив у полон;
  • 70 тис. грн доплати для тих, хто перебуває на передовій місяць.

Загальна зарплата може варіюватися від 20 до 190 тисяч гривень на місяць. Найбільші виплати отримують ті, хто безпосередньо перебуває на першій лінії оборони.

Як повідомляє Міноборони, щомісячні основні види грошового забезпечення для військовослужбовців Збройних сил України охоплюють постійні складові, які виплачуються кожному військовому залежно від його звання, посади та тривалості служби. До таких видів забезпечення належать:

  1. Посадовий оклад – це основна частина грошового забезпечення, яка залежить від посади військового. Вищі посади мають більші оклади, що визначають базовий рівень грошового забезпечення.
  2. Оклад за військовим званням — це складова грошового забезпечення військовослужбовця, яка виплачується йому залежно від присвоєного військового звання (наприклад, рядовий, сержант, лейтенант) незалежно від посади, яку обіймає військовослужбовець.
  3. Надбавка за вислугу років — це виплата, яку отримує військовослужбовець за тривалість своєї служби в Збройних силах чи інших силових структурах. Ця надбавка нараховується у відсотках до окладів (посадового та за військовим званням) і збільшується зі зростанням кількості років служби починаючи з 5% (для 1 року служби) до 50% (для 25 років і більше).

Загалом у контрактників, не тих, які йдуть за програмою “Контракт 18-24”, є привілей – під час підписання першого контракту особа отримує одноразову додаткову виплату. Рядові військові мають право у разі підписання першого контракту отримати допомогу в 24 224 грн, сержанти та старшини – 27 252 грн, офіцери – 30 280 грн.

Зазначимо, з березня 2025 року в Україні курсанти 1-2 курсів отримують щонайменше 8 тисяч гривень, а курсанти 3-4 курсів – понад 20 тисяч гривень на місяць. Такі зміни спрямовані на покращення мотивації майбутніх офіцерів і підвищення престижу військової служби.

Як раніше писав OBOZ.UA, прожитковий мінімум для дорослого з урахуванням обов’язкових платежів становить 9170,4 грн. Отже, мінімальна зарплата у 8000 грн не дає змогу тому, хто працює, заплатити навіть за мінімальний набір продуктів і послуг. Прожитковий мінімум на дитину до 6 років – 6341,21 грн, на дитину від 6 років – 7925,62 грн.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *