27 Липня, 2025

В українських обмінниках очікується помітна зміна готівкового курсу долара. За прогнозом, наступного тижня (28 липня – 3 серпня) вартість валюти в них перебуватиме в межах 41,6-42,2 грн. Водночас увечері 26 липня там купували її в середньому по 40,93 грн, а продавали по 41,76 грн грн. Таким чином, не виключається зростання курсу як в купівлі, так і в продажу.

Такі ж процеси прогнозуються в банках. Як розповів OBOZ.UA директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус Банку Тарас Лєсовий, курс у них перебуватиме в тих же межах, що і в обмінниках – 41,6-42,2 грн.

Увечері ж 26 липня там купували долар у середньому по 41,5 грн. А продавали по 42 грн.

При цьому підкреслюється: різниця між курсами купівлі та продажу залишатиметься в попередніх межах. Зокрема:

  • До 0,5-0,6 грн у банках.
  • До 0,6-1 грн в обмінниках.

Крім того, наголошується, різниця курсів купівлі на готівковому ринку складе 0,2-0,3 грн у банках. А також 0,3-0,5 грн в обмінних пунктах.

А різниця курсів продажів – 0,1-0,2 грн у банках. І 0,3-0,5 грн в обмінниках.

“Початок серпня не принесе значних змін на валютному ринку. Попит на долар поступово зростає, але це відбувається повільно і прогнозовано. Національний банк уважно слідкує за ситуацією та має достатньо інструментів для утримання стабільності”, – йдеться в повідомленні.

Банкір пояснив: зокрема йдеться про валютні резерви. Які, наголосив він, досягнувши в червні рекордних 45 млрд доларів, залишаються на високому рівні.

“Ключову роль, як і раніше, відіграє режим “керованої гнучкості” – формат валютного регулювання, що дає змогу уникати різких коливань курсу та створює певний захисний бар’єр від зовнішніх потрясінь. Саме завдяки цьому курсові зміни на ринку є обмеженими, а динаміка – зрозумілою як для бізнесу, так і для громадян. Це стосується не лише міжбанку, а й готівкового ринку”, – резюмував Лєсовий.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас загалом в експертному середовищі радять українцям інвестувати у валюту лише до 30% заощаджень. При цьому 50% цих коштів, зазначається, варто вкласти в гривневі інструменти з фіксованою дохідністю.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *