
У Кремлі без тривоги зустріли погрози президента США Дональда Трампа запровадити нищівні вторинні мита проти РФ, якщо вона протягом 50 днів не піде на припинення війни проти України. Риторика, яка лунає в оточенні російського диктатора, залишається агресивною.
Про це йдеться в публікації молодшого наукового співробітника Королівського інституту об’єднаних служб Семюела Рамані для The Telegraph. Він пише: американський лідер, очевидно, був певен, що Путін серйозно поставиться до погрози санкціями, натомість минув уже майже тиждень, а країна-агресор не виявила жодних ознак зацікавленості у переговорах із Києвом.
“Важливу заяву Трампа зустріли в Москві з полегшенням, а не з тривогою. Московська фондова біржа зросла на 2,7%, а російський рубль – на 0,8% відносно китайського юаня. Російські чиновники побоювалися нових масштабних санкцій і були раді бачити, що Трамп готовий запровадити лише значною мірою нездійсненні мита проти країн БРІКС”, – зазначає оглядач.
Він підкреслив, що війська РФ перетворюють войовничу риторику Кремля на агресивні дії. Після заяв президента США Росія в ніч на 16 липня випустила понад 400 ракет і дронів по енергетичній інфраструктурі України, в ніч на 19 липня – здійснила ще одну масовану атаку. Водночас на напрямках Куп’янська, Покровська й Костянтинівки вона зосередила 160 тисяч військових. Тож деякі експерти очікують, що в найближчі дні агресор “розпочне масштабний літній наступ на сході України”.
На думку фахівця, такі “попереджувальні сигнали” вказують на те, що “Трамп недостатньо рішуче реагує на Росію”. Щоб змусити Путіна прийняти мирну угоду в Україні, “потрібен справжній підхід максимального тиску”.
На цьому тлі Рамані, який написав книги “Росія в Африці” та “Війна Путіна проти України” (2023 рік), запропонував “стратегію максимального тиску” на Москву. За його словами, вона складається з трьох елементів:
– усунення лазівок у санкційному режимі, зокрема накладення санкцій на усю російську інфраструктуру видобутку та експорту нафти;
– збільшення поставок зброї Україні, бо нинішнього масштабу “недостатньо, щоб налякати Росію”;
– підтримка внутрішнього оборонного сектору України, який демонструє високий рівень інновацій та ефективності.
“У своєму прагненні знешкодити ядерну програму Ірану Трамп фактично синтезував тактику тиску з прорахованими ризиками. Він повинен відтворити елементи цієї формули, щоб змусити Путіна до миру“, – підкреслив автор публікації.
Як повідомляв OBOZ.UA, громадський активіст, юрист Олег Симороз оцінив, що великий літній наступ Путіна провалюється, а головна мета його війни проти України залишається мрією. На думку ветерана, план Трампа щодо посилення обороноздатності України із залученням країн Європи, у разі його ефективності, може надати Силам оборони можливість для контрнаступу.
Джерело: OBOZ.UA