26 Липня, 2025

Повідомлення міністра оборони Сполучених Штатів Піта Гегсета в застосунку Signal під час листування щодо американських ударів по Ємену містили інформацію з файлу під грифом “Секретно”. Це підтвердив незалежний наглядовий орган самого Пентагону.

Про це повідомляє The Washington Post, яке посилається на власні джерела. Це суперечить попереднім заявам адміністрації американського президента про те, що в несекретних групових чатах не було розголошено жодної державної таємниці, зазначає видання.

Зокрема, незалежний наглядовий орган Пентагону отримав докази, що повідомлення з облікового запису Signal міністра оборони Піта Гегсета, які анонсували бомбардувальну кампанію США в Ємені, містили інформацію з секретного електронного листа, який мав гриф SECRET/NOFORN.

Плани удару, які були поширені з акаунту Гегсета в чаті Signal, містилися в листі головнокомандувача операціями США на Близькому Сході генерала Майкла Курілли. Генерал відправив їх незадовго перед цим обмеженому колу посадовців каналами секретного листування SIPRNet, повідомили виданню чотири обізнаних джерела..

Гриф SECRET, який містив електронний лист генерала Курілли, означав, що інформація була засекречена на рівні, на якому несанкціоноване розголошення може завдати серйозної шкоди національній безпеці. Позначення NOFORN означає, що інформація не була призначена для будь-кого, хто є іноземним громадянином, в тому числі для близьких союзників США.

Як повідомляв OBOZ.UA, Гегсет обговорював офіційні справи Пентагону щонайменше у 10 чатах Signal. Зокрема, принаймні в одному випадку Гегсет просив своїх помічників поширити серед іноземних держав відомості про плани проведення військової операції.

Зазначене повідомлення Гегсета про бомбардувальну кампанію стали предметом розслідування офісу інспектора Пентагону на запит Комітету Сенату з питань Збройних сил.

Коли Піт Гегсет сам прокоментував скандал із другим чатом у месенджері Signal, в якому він ділився подробицями атаки на єменських хуситів, він зазначив, що не повідомляв там нічого секретного.

Додамо також, що саме Гегсет одноосібно, без схвалення президента Дональда Трампа, заморозив поставки зброї в Україну. Це викликало у сенаторів Республіканської партії “серйозні питання” про існуючу координацію між Білим домом і Пентагоном. Відповідно, республіканці зажадали ретельного розслідування у Конгресі зазначених подій.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *