Почалася нова фаза: експерт пояснив, чому Трамп "полюбив" Україну

Почалася нова фаза: експерт пояснив, чому Трамп "полюбив" Україну

Для президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа зараз дуже важливо перевести фокус уваги з Ірану, демонструючи успіх, і він міг відчути, що зміна балансів на українському фронті може принести йому цю історію. Про це в ефірі Radio NV сказав Павло Клімкін, дипломат, міністр закордонних справ України 2014-2019 років.

Відповідаючи на запитання щодо того, що Трамп начебто захоплювався спроможністю України бити углиб Росії та виказував своє захоплення президенту України Володимиру Зеленському на полях G7, Клімкін зазначив, що "багато західних лідерів, які розмовляли з Трампом, вони відчули, якщо не зміну риторики, то зміну настрою". Водночас, додав він, настрій Трампа мінливий.

"Але для Трампа дуже важливо зараз перевести фокус уваги з Ірану. Адже Іран - це поки що для нього нічия, яка його нікуди не веде. Станом на сьогодні домовленості, які, як здавалося, досягнуті, може, і не зовсім домовленості", - сказав дипломат.

Він зауважив, що всі ключові питання, - ядерна та балістична програми, контроль над іранськими проксі та контроль над Ормузькою протокою - поки що не знайшли оптимального рішення, і на фоні цього світ ледве не пішов в сторону рецесії.

"Вся ця історія дуже б'є по реноме, по повазі до Трампа. І по Сполучених Штатах. Трамп прекрасно розуміє, що перевести фокус уваги, - так. Але перевести фокус уваги потрібно, демонструючи успіх. Я думаю, що він відчув, що і зміна балансів у нас на фронті, і не тільки на фронті може принести йому цю історію. І думаю, що в найближчі місяці він цим буде дуже і дуже цілеспрямовано займатися", - сказав Клімкін.

Наскільки це добре для України

Водночас, каже експерт, це не означає лише плюси для України, оскільки в певний момент Трамп "знову може вдатися до різних методів тиску".

"Те, що нам в плюс, - це дійсно зміна настроїв Трампа. Наскільки стала, повторюся, не знаємо. Друга історія, що зараз російське керівництво і Путін, зокрема, не дуже довіряє переговірникам, які з самого початку були призначені", - зазначив колишній міністр.

Він не виключає, що з американського боку будуть включені нові канали та нові особливості. Також, радше за все, буде змінене коло питань, які знаходяться на столі. "Але станом на сьогодні є більш-менш непогана взаємодія між американцями, європейцями і нами", - сказав Клімкін.

Новий шанс для Трампа

Так, вважає він, для Трампа це може бути "новий шанс". "Новий шанс не тільки отримання особистого успіху, а, скоріше за все, новий шанс в тому, щоб він покачав цю історію також по відношенню до Москви, і отримав кращі умови по тому, що йому не вдається отримати в прямому діалозі з Путіним і з Росією", - зазначив експерт і додав, що ми знаходимося в новій фазі переговорів та в новій фазі війни.

Чи може Трамп почати тиснути на Путіна

Як повідомлялося, видання Axios з посиланням на двох чиновників, які були присутні на саміті "Великої сімки", зазначає, що Трамп розчарувався у президенті Росії Володимирі Путіні, і може відмовитися від "анкоріджських домовленостей".

За словами співрозмовників Axios, під час саміту G7 президент США визнав, що Україна "непогано справляється" у війні. Один з чиновників сказав журналістам, що Трамп скептично ставився до всього, що стосувалося Путіна, і говорив про тиск на Росію, але інші лідери не вірять, що він дійсно щось зробить у цьому напрямку.

Джерело: УНІАН