
Дизайн монет в 1 і 2 грн найближчим часом не змінюватимуть. Причому навіть попри те, що до початку повномасштабної війни цей процес було запущено. Однак повністю від цієї ідеї в НБУ також не відмовились – очікується, що в майбутньому до цього питання там все ж повернуться.
Про це повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан, передає Центр економічної стратегії (ЦЕС). Він зазначив: обговорювати зміну дизайну монет 1 і 2 грн можуть почати після стабілізації ситуації в країні. Відповідно, за певний час українці, найімовірніше, побачать новий дизайн:
- Або однієї з монет в 1 і 2 грн.
- Або ж одразу обох.
Чому дизайн монет 1 і 2 грн можуть змінити
Водночас, нагадав Шабан, у 2021 році Нацбанк почав готувати зміну дизайну монет – оскільки українці скаржились на те, що вони дуже схожі. Тоді, за його словами:
- Сформували робочу групу.
- Провели фокус-групи.
- Почали обговорення можливих змін у дизайні – “однієї з цих монет або двох”.
“До нас зверталися і організації, і асоціації людей з інвалідністю. … Але, на жаль, повномасштабна війна поставила цю роботу на паузу”, – заступник голови НБУ.
Чи вдасться заробити на монетах, які виводять з обігу
Водночас, попри поширену думку про те, що з плином часу монети стають дорожчими, на більшості старих копійок розбагатіти не вдасться. Річ у тім, що колекціонери цінують лише монети з дорогоцінних металів – наприклад, срібла або золота, а також рідкісні екземпляри.
“Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона буде коштувати мільйон. Це помилка. Часто надсилають на оцінку 25 копійок. А їхній тираж був 50 із чим мільйонів штук. Це, грубо кажучи, по одній монеті на людину. І якщо зайти до груп оцінки монет – то там дійсно, кожен перший їх надсилає”, – розповів OBOZ.UA нумізмат Віталій Ткач.
При цьому він підкреслив: 99,9% монет – абсолютно звичайні. А щоб знайти бодай наскількісь вартісну, колекціонерам треба перебрати цілу гору копійок.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас українці можуть вигідно продати деякі старі монети. Річ у тім, що з огляду на свої особливості ті настільки високо цінуються серед колекціонерів, що вони готові платити великі гроші. Одними з таких є старі 25 копійок, причому різних років випуску.
Джерело: OBOZ.UA