
Оборонна промисловість України має достатньо “вільних потужностей” для інвестування з боку країн-партнерів. Від інвестицій в український ВПК країни Європи отримають потрійну вигоду, вважає президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка знову закликає ЄС інвестувати в українську промисловість.
Зокрема, такі інвестиції корисні країнам з огляду на “їхню власну безпеку, безпеку України та для досягнення цілей у межах НАТО”. Про це президентка ЄК розповіла під час спільного з керівництвом ЄС і президентом України пресбрифінгу в Оргусі.
“Дуже важливо поширити серед наших держав-членів інформацію про те, що зараз є фінансові можливості для прямої підтримки України. По-перше, існує виняткова умова, яка надає національну фіскальну гнучкість для інвестування в оборонні можливості, які також можуть бути спрямовані для України. По-друге, є спільні закупівлі SAFE. І тут дуже важливо, що країни можуть безпосередньо інвестувати в українську оборонну промисловість, яка все ще має вільні потужності”, – сказала вона.
Нагадаємо, що зазначена президенткою ЄК програма Security Action for Europe передбачає залучення до 150 млрд євро інвестицій у розвиток європейської оборонної промисловості. Крім фінансування, SAFE також має спростити й пришвидшити процедури закупівлі озброєння й техніки, зокрема через механізм спільних оборонних замовлень між державами-членами.
Окремо Урсула фон дер Ляєн закликала Європу до продовження санкційного тиску на Кремль та остаточного затвердження 18-го пакета санкцій.
“Ми всі знаємо, що Путін не хоче миру, тому нам потрібно тиснути на нього, щоб він сів за стіл переговорів”, – зазначила вона.
Як повідомляв OBOZ.UA, також президентка ЄК вважає, що збільшення інвестицій у ВПК було б доречним на тлі новин про призупинення допомоги для України від США. За її словами, такі повідомлення з Америки вказують Європі на необхідність нарощення ВПК “не тільки на рівні Євросоюзу, а й цілого континенту”, тобто можливості українського оборонного виробництва теж мають збільшитись.
До речі, раніше Британія запропонувала план щодо створення європейськими країнами “наднаціональної інституції”, яка б спільно закуповувала військову техніку, накопичувала зброю і допомагала фінансувати широкомасштабне переозброєння на всьому континенті. Британські урядовці вважають, що це міг би бути фонд для “коаліції охочих”.
Джерело: OBOZ.UA