4 Липня, 2025

Велика Британія та Німеччина підпишуть масштабний договір. Документ передбачає положення про надання взаємної підтримки у випадку загрози одній зі сторін.

Про це повідомляє Politico посилаючись на анонімні джерела. Зазначається, що текст угоди близький до завершення і, ймовірно, його буде підписано 17 липня, до того, як парламенти двох країн підуть на літні канікули.

Прем’єр-міністр Кір Стармер та колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц заклали основу для майбутнього пакту у спільній декларації, підписаній влітку 2024 року, пообіцявши зміцнення співпраці у сферах миру, безпеки та економічного розвитку.

Один із важливих розділів документа присвячений обороні й спирається на минулорічну Угоду Трініті-Хаус, яка визначає, що стратегічна загроза для однієї сторони вважається загрозою для іншої. Це відкриває можливість для Німеччини укласти домовленість про взаємну оборону з обома європейськими ядерними державами у прагненні чинного канцлера Фрідріха Мерца зміцнити обороноздатність Європи незалежно від США.

Попри очікуване підтвердження обома країнами відданості НАТО як основі колективної оборони, включення пункту про взаємну допомогу свідчить про прагнення європейських союзників до глибшої безпекової інтеграції на тлі поступового відходу США від трансатлантичного альянсу.

“Очікується, що документ міститиме подальші заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією, транспортуванням, а також дослідженнями та інноваціями. Він також міститиме зобов’язання сприяти транскордонному обміну – надзвичайно складній сфері для уряду Стармера, оскільки він стикається з тиском щодо скорочення як легальної, так і нелегальної міграції”, – йдеться в статті.

Будь-яку окрему угоду щодо мобільності молоді буде укладено на рівні Європейського Союзу, оскільки Велика Британія не змогла досягти згоди з цього питання під час так званого “перезавантаження” відносин, погодженого у травні.

Зокрема, Берлін був однією з найбільш активних столиць, що виступали за пом’якшення правил для молоді, яка бажає приїхати до Великої Британії. Підписання угоди між Кіром Стармером і Фрідріхом Мерцем стало результатом 18 раундів переговорів, з яких три проходили віч-на-віч у Берліні, а ще два – у Лондоні.

Нагадаємо, у травні стало відомо, що Велика Британія та Німеччина об’єднали зусилля для створення нової зброї “глибокого високоточного удару”. Теоретично, її радіус дії перевищить 2000 кілометрів. Цей спільний проєкт є частиною двостороннього оборонного пакту, підписаного країнами минулого року. Політики підкреслювали, що Європа повинна бути здатна захистити себе від будь-якої ескалації російсько-української війни.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *