3 Липня, 2025

Національний банк (НБУ) оновив офіційний курс євро на 2 липня до 49,41 грн. Це одразу на 42 коп. перевищує поточний. А також є рекордом в історії України. Загалом же за останні пів місяця це вже сьоме оновлення офіційного курсу євро в Україні.

Про це розповіли в самому НБУ. За його даними, 1 липня офіційний курс євро становить 48,99 грн. Що також є рекордом на поточний момент.

Зазначимо: 12 червня НБУ вперше за довгий час оновив курс євро (на 13-15 червня) до історичного рекорду – з 47,5 до 48,08 грн. І відтоді (включно) офіційний курс зріс уже майже на 2 грн.

Що буде з євро в банках та обмінниках

Водночас увечері 1 липня банки встановили курс готівкового євро на рівні 48,85/49,57 грн. Обмінники – 49,26/49,78 грн (купівля/продаж).

Водночас, за прогнозом фінансового аналітика Олексія Козирєва, до 4 липня курс готівкового євро в банках перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 48,1 до 49,6 грн. Тобто не виключається зниження курсу валюти в купівлі при зростанні в продажу.

В обмінниках же, за його очікуваннями, євро подешевшає як у купівлі, так і в продажу. Прогнозується, що курс перебуватиме в межах від 48,2 до 49,5 грн.

“Євро залишиться головним інструментом для спекулятивного заробітку цього тижня. Причому обмінники й банки будуть змушені часто змінювати свої цінники з приймання та продажу протягом дня – залежно від ситуації на міжнародному ринку та поведінки українського міжбанку щодо євровалюти”, – визнав аналітик.

Чи варто українцям скуповувати євро

Загалом же, зазначав він раніше, наразі євро витісняє долар на міжнародних ринках. А в Європейському центральному банку (ЄЦБ) заговорили про можливість для євро стати заміною долару як світової резервної валюти.

Проте, як вважає Олексій Козирєв, незважаючи на це, робити ставку тільки на цю валюту не варто. Адже:

  • Економіка Євросоюзу “все ж залишається на межі рецесії та стагнації”.
  • Посилюється економічна нерівність між членами Євросоюзу.
  • “Локомотиви” економіки Європи – Німеччина і Франція – не можуть витягати показники всього блоку.
  • Зберігається серйозна залежність ЄС від цін на енергоносії.
  • В умовах жорсткої конкуренції за ринки збуту на тлі сегментації світових ринків сильне зміцнення євро до долара та інших основних світових валют “не влаштує ні сам ЄЦБ, ні європейських виробників” – оскільки це знижує конкурентоспроможність європейських товарів.

Як повідомляв OBOZ.UA, разом з тим найближчим часом Україна не буде відмовлятися від гривні заради переходу на євро. Як розповів заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук, це дуже далека перспектива. Адже лише оцінка готовності й необхідності такого переходу здійснюватиметься через 10-15 років.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *